Leerorkesten en soortgelijke muziekonderwijs-initiatieven in het land  


In de afgelopen jaren wisselde Stichting Leerorkest kennis, instrumenten en lesmaterialen uit met collega-initiatieven die onze droom delen. Wellicht zit er een initiatief bij u in de buurt? De lijst breidt zich steeds verder uit.


Hoort uw project ook op deze lijst? Stuur dan een mailtje naar expertisecentrum@leerorkest.nl.

ALKMAAR
Artiance, Centrum voor de Kunsten – www.artiance.nl

ALMERE
Leerorkest Almere – www.leerorkestalmere.nl

ALPHEN AAN DE RIJN
Orkest in de Klas-Alphen, Streekmuziekschool Alphen – www.muziekschoolalphen.nl

AMERSFOORT
Scholen in de Kunst – www.scholenindekunst.nl

AMSTERDAM
Accu, BUMUS Buurtmuziekschool – www.stichtingaccu.nl, www.bumus.nl
Aslan Muziekschool – www.aslanmuziek.nl
Klassiek rondom de Klas – www.klassiekrondomdeklas.nl
Koninklijk Concertgebouw – www.concertgebouw.nl
Muziekschool Amsterdam - www.muziekschoolamsterdam.nl
Muziekschool Amsterdam Noord - www.muziekschoolnoord.nl

ANTWERPEN (Belgie)
deFilharmonie – www.defilharmonie.be

APELDOORN
Kristal Samen Leven – www.kristalsamenleven.nl

ARNHEM
Spelenderwijsorkesten in Gelderland en Overijssel, Cultuurmij Oost –
www.cultuurmijoost.nl

ARNHEM
Musidesk Rijnbrink – www.musidesk.nl

ASSEN
Kunst en Cultuur Drenthe – www.kcdr.nl

BERGEN OP ZOOM
CKB De Maagd, Centrum voor de Kunsten – www.ckboz.nl

BILTHOVEN
Het Kunstenhuis De Bilt-Zeist – www.kunstenhuis.nl

BREUKELEN
KOMM (Kinderen Ontdekken Muziekmaken), Orkest SDG, Tienhoven –
www.sdgtienhoven.nl

BURGUM
SCW Burgum, ‘Kickstart’-project, kennismaken met popmuziek in bandvorm –
www.kiehool.eu

DEN HAAG
The Residents en The Symphonic Seniors (Residentie Orkest) – www.residentieorkest.nl

DEN HELDER JULIANADORP
Triade, Blazersklas bij OBS Margriet – www.triade-denhelder.nl

DRUTEN
De Nieuwe Muziekschool, IKC de Kubus – www.denieuwemuziekschool.nl

ENSCHEDE
Super Symphonic Leerorkest Enschede, Kaliber Kunstenschool –
www.kaliberkunstenschool.nl

GARMERWOLDE
De Rijdende Popschool – www.derijdendepopschool.nl

GROESBEEK
Basisschool Op De Horst, Slagwerkproject – www.bs-opdehorst.nl

GRONINGEN
Leerorkest Groningen – www.leerorkestgroningen.nl

HAARLEM
Overleg Centrum voor de Kunsten Noord-Holland
overlegcentrumvoordekunsten@gmail.com

HAARLEMMERMEER
Leerorkest Haarlemmermeer, Pier K – www.pier-k.nl

HEERENVEEN
Frysk Leerorkest; Ateliers Majeur, It Toanhûs en De Wâldsang – www.fryskleerorkest.nl

HUIZEN
Jeedva Music – jeedva@gmail.com

LANGEZWAAG
Fryske Blaasakademy – www.fryskeblaasakademy.com

KRIMPEN AAN DE LEK
Muziekvereniging Crescendo, MuziekLokaal – www.crescendokrimpen.nl

LOENEN AAN DE VECHT
Leerorkest Stichtse Vecht – www.leerorkeststichtsevecht.nl

MONTFOORT
Muziekvereniging Sint Carolus, Muziekkids – www.sintcarolus.nl

NORG
Muziekvereniging De Vooruitgang, Blazersklasproject – www.devooruitgangnorg.nl

OOSTERWOLDE
‘Kinderen: daar zit muziek in!’, Stichting Scala – www.scala-welzijn.nl

OUDERKERK AAN DE AMSTEL
Jan Hekmanschool – www.janhekmanschool.nl

PANNINGEN
Cultuurpad – www.cultuurpad.nl, www.bijsien.nl

RAALTE
Muzieknetwerk Salland – www.muzieknetwerksalland.nl

RIJSWIJK
Trias, Centrum voor de Kunsten – www.stichting-trias.nl

ROTTERDAM
SKVR, Ieder Kind een Instrument – www.skvr.nl

'S HERTOGENBOSCH
Bosch Leerorkest, Stichting Muzerije – www.muzerije.nl

STEENBERGEN
Spelenderwijs Volharding Steenbergen – www.volhardingsteenbergen.nl

TIEL
Muziek in de Klas (MIK) Tiel – www.plantage.info

UTRECHT
De MuziekRoute, Utrechts Centrum voor de Kunsten – www.muziekroute.nl
Muziek in de Wijk, Kunstkasteel Zuilen facebook/ Muziek-in-de-Wijk

VEENDAM
De Toon zetten (Centrum voor de Kunsten Zuid-Groningen, Stadskanaal;
Muziek-, Dans- en Theaterschool, Veendam; Kunstencentrum Kielzog, Hoogezand;
Muziekschool Oost Groningen, Oldambt; Muziekschool Hunsingo, Bedum;
IVAK de Cultuurfabriek Delfzijl; Kunstbedrijven Westerkwartier;
St. Muziekonderwijs Grootegast; Vrijdag (Groningen) – www.detoonzetten.nl

VELDHOVEN
040muziek, Blazersklasproject – www.040muziek.nl

VLEUTEN
Harmonie Orkest Vleuten – www.harmonieorkestvleuten.nl

IJMUIDEN
Kunstencentrum Velsen – www.kunstencentrumvelsen.nl

ZAANDAM
OrkestZ, Samenwerkende Zaanse Muziekverenigingen – www.orkestz.nl

ZAANSTAD
FluXus, Muziek Maakt School – www.fluxus.nl

ZEVENAAR
Het Musiater (muziek in de klas-projecten, spelenderwijsorkesten) –
www.hetmusiater.nl

ZWOLLE
De Twijn - ‘Hoor eens wat ik kan’ - www.detwijn.nl