Succesvolle try-out voor ‘Nachtegaal van de Bijlmer’ zet toon voor feestelijke concertreeks

Nieuws

Donderdag 5 juni was het zover: de eerste try-out van het bijzondere muziekproject Nachtegaal van de Bijlmer vond plaats in de zaal van Gouden Leeuw. Onder leiding van dirigent Rolf Hoogenberg bracht het Wijktalentorkest Egoli samen met sopraan Tineke Roseboom een hartverwarmende voorstelling vol muziek, verhaal en talent. Ook het koor van groep 6 van de Shri Lakshmi School uit Amsterdam gaf met hun bijdrage een extra kleurrijke en verbindende dimensie aan het project.

Tineke Roseboom, de schitterende stem en verteller van het project, straalde tijdens het tryout concert. Ze vertelde enthousiast hoe leuk ze het vindt om met het leerorkest én de kinderen van het koor samen te werken. “Het is super leuk en fantastisch om met kinderen te werken die al in een orkest kunnen samen spelen. Dat is wat ik elk kind gun gewoon!,” aldus Roseboom.

Op zaterdag vond de tweede try-out plaats met het Wijktalentorkest Bijlmer o.l.v. Mervyn Groot. Ook deze proefvoorstelling die in de zaal van Redemption Faith Church in Hofgeest gehouden is, is succesvol afgerond. Avi Krishna geeft aan super trots te zijn op de prestatie van de jongen mix van talent die allemaal uit de omgeving van Bijlmer komen.

De try-out belooft veel goeds voor de aankomende concertreeks, waarin verschillende orkesten en koren uit de Bijlmer de sterren van de hemel spelen. De concerten zijn gratis toegankelijk en vormen een ode aan de culturele rijkdom en verbondenheid van Amsterdam-Zuidoost.

In het kader van de viering van 750 jaar Amsterdam presenteert ‘Nachtegaal van de Bijlmer’ een reeks inspirerende concerten waarin jonge muzikanten uit Zuidoost laten zien hoe muziek mensen samenbrengt.